Sobota, 21 kwietnia 2018 r.
RSS
www.bip.gov.pl
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka
aaa
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga - X Wydział Gospodarczy SOWP - informacja
 

X Wydział Gospodarczy SOWP - informacja

29.06.2012

Z dniem 1 lipca 2012 r. wchodzi w życie zarządzenie Ministra Sprawiedliwości nr 108/12/DPrC z dnia 27 czerwca 2012 r. w sprawie utworzenia wydziałów w sądach okręgowych oraz ośrodków zamiejscowych sądów okręgowych.
Wymienione zarządzenie wprowadza zmiany w strukturze sądów okręgowych. W Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie znosi X Wydział Gospodarczy.

Od dnia 1 lipca 2012r. sprawy będące dotychczas w zakresie działania X Wydziału Gospodarczego w I instancji rozpoznawać będzie XXVI Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego w Warszawie (ul. Czerniakowska 100), natomiast do rozpoznawania spraw w II instancji z obszaru właściwości Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie ustalony został, treścią wspomnianego zarządzenia, XXIII Wydział Gospodarczy-Odwoławczy Sądu Okręgowego w Warszawie (ul. Czerniakowska 100).
Od 1 lipca br. adresatem korespondencji w sprawach będących dotychczas w zakresie działania X Wydziału Gospodarczego jest:

Sąd Okręgowy w Warszawie
ul. Czerniakowska 100
00-454 Warszawa

Interesanci, których sprawy są rozpoznawane w Wydziałach Gospodarczych Sądu Okręgowego w Warszawie, są przyjmowani wyłącznie w Biurze Obsługi Interesantów przy ul. Czerniakowskiej 100 - parter w holu głównym siedziby Sądu; telefon: 22 440-07-27, 22 440-07-28.

Wprowadzone zmiany są związane m.in. z realizacją projektu Ministerstwa Sprawiedliwości dot. utworzenia w Warszawie centrum sądownictwa gospodarczego obsługującego przedsiębiorców z obszaru Mazowsza.
Centrum powstawać będzie w wyniku sukcesywnych działań. Pierwszym etapem jest przejęcie właściwości w sprawach gospodarczych Sądu Okręgowego Warszawa-Praga do właściwości miejscowej Sądu Okręgowego w Warszawie. Ponadto, w zakresie spraw rejestrowych, obejmować będzie sprawy z właściwości Sądów Okręgowych w: Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach.
W końcowym etapie tworzenia centrum planowane jest przejęcie spraw gospodarczych będących obecnie we właściwości SR dla Warszawy Pragi-Północ przez SR dla m.st. Warszawy.« Powrót do poprzedniej strony
Zobacz metryczkęPokaż metryczkę tego dokumentu        Wersja do druku
Dokument:
Wytworzony przez: Joanna A
Wprowadzony przez: Joanna Adamowicz
Aktualizowany przez: Joanna Adamowicz
Data wytworzenia: 00.00.0000
Data wprowadzenia: 29.06.2012
Data aktualizacji: 29.06.2012
Dokument wyświetlony razy: 5688
Ukryj metryczkę tego dokumentu Wersja do druku