Wtorek, 19 marca 2019 r.
RSS
www.bip.gov.pl
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka
aaa
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga - 19-25 lutego Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
 

19-25 lutego Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

16.02.2018

22 lutego jest ustanowiony Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.
19 lutego rozpocznie się „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” – akcja, która ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Obchody „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” koordynowane są przez Ministerstwo Sprawiedliwości i potrwają do 25 lutego br.

W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” udzielane będą, w różnych miejscach kraju, w różnych lokalizacjach, w tym: w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych, bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne.

Szczegółowe informacje o miejscu i godzinach dyżurów są dostępne za pośrednictwem mediów lokalnych oraz stron internetowych instytucji biorących udział w Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Punkt udzielający informacji i pomocy osobom pokrzywdzonym działał będzie także w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy Al. Ujazdowskich 11 w Warszawie (wejście od ul. Koszykowej 6) – od poniedziałku 19 lutego do piątku 23 lutego 2018 r. w godzinach:

poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek: 10-12 i 14-16
środa 10-12 i 14-18

Wykaz ośrodków pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem - strona Ministerstwa Sprawiedliwości>>>

Ustawa z 7 lipca 2005 r. o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych przestępstw >>>

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 września 2017 r. w sprawie Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości>>>

Jednocześnie przypominamy, że z myślą o osobach potrzebujących pomocy, na stronie internetowej Sądu Okręgowego Warszawa-Praga znajduje się zakładka „Pomocne Instytucje” (menu główne: Informator dla interesantów/Pomocne instytucje), gdzie wskazujemy wybrane instytucje, które pomocą (w tym poradą prawną) mogą służyć; w szczególności zakładka: „Działania na rzecz ofiar przestępstw” (menu główne: Informator dla interesantów/Pomocne Instytucje/Działania na rzecz ofiar przestępstw).

« Powrót do poprzedniej strony
Zobacz metryczkęPokaż metryczkę tego dokumentu        Wersja do druku
Dokument:
Wytworzony przez: Joanna Adamowicz
Wprowadzony przez: Joanna Adamowicz
Aktualizowany przez: Joanna Adamowicz
Data wytworzenia: 16.02.2018
Data wprowadzenia: 16.02.2018
Data aktualizacji: 16.02.2018
Dokument wyświetlony razy: 1309
Ukryj metryczkę tego dokumentu Wersja do druku